Nasze technikum uzupełniające

Technikum uzupełniające to szkoła średnia po szkole zawodowej. Większość z nas, doskonale więc zdaje sobie sprawę z tego, czym charakteryzuje się taka szkoła i na czym polega nauka w niej. Jest to trzyletnia szkoła, o przyjęcie do której starać się mogą absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej. Obecnie, zgodnie z reformą oświaty, technika uzupełniające „wygasają”. My jednak mamy jeszcze nabór uzupełniający do klasy drugiej i trzeciej na kierunku: technik budownictwa.

Co nam daje ukończenie szkoły

Technikum uzupełniające - informacje o szkole Jak już wspomnieliśmy, technikum uzupełniające to trzyletnia szkoła, przeznaczona dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej. Program nauczania składa się ze skróconego cyklu nauczania, oraz realizacji programu ogólnokształcącego i praktyczno-zawodowego. W takiej szkole uczniowie mają możliwość sprawdzić poziom swojej wiedzy, wyniesionej ze szkoły zawodowej, a także poszerzyć go o dodatkową wiedzę i umiejętności. Dodatkowo, daje także możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego, po którego to zdaniu, można starać się o przyjęcie na studia wyższe. To jednak nie wszystko. Samo ukończenie edukacji na tym kierunku, zapewnia nam tytuł technika, który daje nam możliwość podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie.

Dlaczego warto wybierać naukę w technikach

W obecnych czasach, technika są dużo bardziej pożądanymi szkołami, niżeli licea ogólnokształcące. Dawniej wybierały je te osoby, które nie planowały dalszej edukacji i chciały zdobyć jako taki zawód, który pozwoli im podjąć pracę. Dlatego też dużo większym szacunkiem i prestiżem cieszyły się licea ogólnokształcące. Uważano, że zapewniają one dużo szerszą i bardziej zróżnicowaną wiedzę z rozmaitych dziedzin. Co więcej otwierają naszą drogę na studia wyższe. Wielość nauczanych przedmiotów pozwala zaś na wybór między rozmaitymi kierunkami studiów. Z czasem jednak, gdy w naszym kraju zaczęło panować coraz większe bezrobocie, okazało się, że miejsc pracy nie ma przede wszystkim dla osób po studiach, a przede wszystkim po studiach humanistycznych, czy artystycznych. W naszym kraju potrzebni są bowiem specjaliści z danych dziedzin. Zaczyna brakować ślusarzy, tokarzy, frezerów, tynkarzy, czy murarzy. To zawody, które zaczęły zanikać, kiedy zapanować trend na studia wyższe. Dziś jednak zaczynamy wracać do korzeni i do nauki w technikach, które dają nam konkretny fach i praktyczne umiejętności.

Na czym polega nauka związana z tym kierunkiem

Nauka w naszej szkole, podobnie zresztą, jak w innych technikach, składa się z zajęć teoretycznych, oraz praktycznych. Pierwsze z nich podzielone są na przedmioty tradycyjne, spotykane również w innych szkołach, takie jak język polski, język obcy, czy matematyka. To one właśnie zapewniają uczniom odpowiedni poziom niezbędnej wiedzy ogólnej. Druga grupa przedmiotów zaś, to przedmioty ściśle związane z wybranym kierunkiem. W przypadku technikum budownictwa, będą to więc przedmioty związane z murarką, czy rysunkiem technicznym. Chodzi tutaj o stworzenie w umyśle ucznia wyobraźni teoretycznej, na tematy, które będą go interesowały.Praktyki zawodowe Nauka w szkole o takim profilu ma jeszcze inne plusy. Są nimi oczywiście praktyki zawodowe, które odbywają wszyscy uczniowie. Dzięki nim można już w trakcie nauki, zobaczyć, jak teorię zastosować w praktyce, a także zdobyć niezbędne doświadczenie, które nie tylko podniesie nasze umiejętności, ale także, a może przede wszystkim, ułatwi nam znalezienie pracy. W dzisiejszych czasach bowiem, pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na staż i faktyczne umiejętności.
Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?
Nasze technikum jest obecnie jedynym technikum o kierunku technik budownictwa na terenie województwa mazowieckiego . Przede wszystkim dlatego, że jest to szkoła darmowa, która stara się na wszelkie sposoby pomagać swoim uczniom. Dodatkowo możemy poszczycić się także świetną kadrą pracowniczą. Nasi nauczyciele posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, które bardzo chętnie i w umiejętny sposób przekazują swoim uczniom. Co więcej robią to w interesujący i skuteczny sposób. Zapraszamy Państwa już dziś.

Dla osób zainteresowanych kształceniem o profilu ogólnym, polecamy zapoznać się ze stroną o naszym liceum zaocznym. Znajdą tam państwo niezbędne informacje o kształceniu oraz szkole.


Zobacz opis naszego liceum zaocznego


Dla osób pragnących uzyskać kwalifikacje zawodowe, dostepny jest również atrakcyjny kurs zawodowy technika budownictwa. To praktyczny i cieszący sie zainteresowaniem kierunek. Więcej o ofercie kształcenia można znaleźć na stronie ponizej:
O kursie technik budownictwa

Chcesz wiedzieć więcej? - Poczaj opinie o technikum uzupełniającym Wróć do strony głównej serwisu: Technikum uzupełniające - powrót do strony głownej